Start » O mnie

O mnie

_mg_16393

Rodowita Gdańszczanka, wielbicielka podróży, ale tych „niesterylnych” organizowanych we własnym zakresie. Właśnie z nich przywożę często oryginalne przyprawy (mające swoją odrębną całkiem sporą szafkę)  i produkty typowe dla danego  rejonu.
Zwierząt nie jem od około 15 roku życia. Dlatego też na tym blogu nie znajdziecie żadnych receptur z mięsem, rybami i owocami morza. Od razu zaznaczę, że dla mnie ryby to też zwierzęta, tyle, że pływające. Często spotykam się z pytaniem „to co ty jesz?” ;) . Dla mnie to zabawne, gdyż często to właśnie wegetarianie mają o wiele bardziej zróżnicowane menu i częściej – chociażby z konieczności – sięgają po nietypowe w naszym kraju produkty. Dodam jeszcze, że dla mnie najsmaczniejszą kuchnią, jest kuchnia indyjska. Ze względu na ogromne zróżnicowanie przypraw w potrawach danie te mają niepowtarzalny aromat i smak.
Uwielbiam urozmaicenie w kuchni i to jest dla mnie głównym napędem do gotowania.
Dodatkową zachętą jest zadowolenie tych, którzy wraz ze mną cieszą się smakiem wegetariańskich potraw.

Na blogu będą widniały głównie przepisy z konkretnych książek, ponieważ tak łatwiej mi przytoczyć receptury podając konkretnie ilość składników.
Typowi wegetarianie stronią od słodyczy, ja nie… ale staram się je przygotowywać samodzielnie. Dużo też piekę, więc w przyszłości będzie tu też dużo tego typu receptur. Od mniej więcej sierpnia 2017 r. odkąd porzuciłam dietę wegetariańską na rzecz wegańskiej, przepisy są wyłączni wegańskie.

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie i publikowanie ich.

na lonie


Kontakt ze mną

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Komentarze są niedostępne.