Start » Napoje

Wyciskarka wolnoobrotowa Olstar SX-77

1 kwietnia 2016 0 Komentarzy

Jakiś czas temu postanowiłam zakupić sokowirówkę. Nie zdawałam sobie jednak sprawy z różnicy pomiędzy sokowirówką a wyciskarką.
To drugie urządzenie nie pracuje na wysokich obrotach, dzięki czemu nie wytwarza się wyższa temperatura. Warzywa/owoce są miażdżone przez ślimak, a powstała pulpa przecierana jest przez drobne sito. Dzięki temu sok z wyciskarki zawiera więcej wartości odżywczych i nie jest natleniony. Taki sok jest bardziej gęsty i mniej klarowny (co dla niektórych może być wadą) oraz dłużej zachowuje świeżość. Sok wyciskam średnio co drugi dzień, jedną porcję przechowuję w lodówce.
Wybrane przez mnie urządzenie jest jednoślimakowe (występują dwuślimakowe, droższe). Nie posiada dodatkowych funkcji, służy wyłącznie wyciskaniu soku. W przypadku zablokowania się wyciskarki, można użyć przycisku „Reverse”, co uruchomi bieg wsteczny.

sok marchew,burak,jabłko

sok marchew,burak,jabłko

Nie należy wyciskać w niej warzyw i owoców o dużej zawartości błonnika (np. trzcina cukrowa)  oraz skrobi (np.  banan, batat, papaja, awokado, mango).
Urządzenie posiadam od ponad dwóch miesięcy. Do tej pory nie zauważyłam żadnych wad. Szybko się je myje, do czyszczenia sitka dołączona jest szczoteczka, bardzo ułatwiająca usunięcie resztek pulpy.
Pojemnik na odpady jest wg mnie za mały, więc zamiast niego używam worka, który po wypełnieniu ląduje od razu w śmietniku.
Zazwyczaj wyciskam sok z marchwi jako warzywa bazowego z dodatkiem buraka, selera korzeniowego bądź naciowego i jabłka (jabłek nie obieram). Smacznym dodatkiem jest korzeń imbiru:).
Po 20-30 minutach pracy urządzenia zalecana jest przerwa.
Póki co, jestem zadowolona z wyboru tego urządzenia, w niezbyt wygórowanej cenie (płaciłam około 330 pln). Oby działała jak najdłużej.
A tu można obejrzeć sobie krótki  filmik prezentujący tę wyciskarkę.

wyciskarka wolnoobrotowa

wyciskarka wolnoobrotowa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: