Start » PODRÓŻNICZE

Zjednoczone Emiraty Arabskie -co przywiozłam

25 kwietnia 2015 2 Komentarze

Z każdej podróży najchętniej przywożę oczywiście produkty spożywcze. Jednak coraz częściej są na tyle łatwo dostępne i w cenach zbliżonych do kraju pochodzenia, że nie ma sensu ich przywozić.

kubek arabski

kubek arabski

Na słynnych bazarach nic nie kupiłam: żadnej biżuterii czy chust,  a między innymi dlatego, że targowanie nie leży w mojej naturze :) .
Za to bardzo polecam robić zakupy w Carrefourze, gdzie oprócz dobrych cen jest naprawdę ogromna różnorodność towaru, począwszy na żywności, a skończywszy na upominkach z Emiratów (magnesy, podkładki pod kubki, kalendarze).
Zakupiłam tam m.in. barwiony agar czerwony i zielony (produkcja filipińska) w płatach, miód z daktyli, wodę różaną (produkt z Belgii), chipsy z jack fruita czyli chlebowca (produkt indyjski), pikle z kareli (gorzkiego melona), masalę firmy Sharma. Shrama ma w ofercie do wyboru sporo przypraw, m.in. suszone w całości limonki.
A na prezenty- zależało mi, by pochodziły z tego kraju – pyszne daktyle nadziewane migdałami w czekoladzie   -Best Food Company LLC Dubai, (na zdjęciu niżej) i czekoladki z różnym nadzieniem firmy La Ronda.

daktyle z migdalami w czekoladzie

daktyle z migdalami w czekoladzie

Zadziwia w Carrefourze rozmaitość egzotycznych warzyw i owoców. Przechodząc np. koło stoiska z owocami mango mijamy ich kilka gatunków, pochodzących z różnych krajów, różniących się czasami nawet dwukrotnie ceną.
Widziałam m.in.kilka odmian bakłażanów, korzenie manioku, z  którego wytwarza się tapiokę, karelę czy korzenie yamu.

na zdjęciu: Piżmian jadalny /ketmia/okra

okra

okra

Koleżanki kupiły także nieznaną zieloną kawę instant  z kardamonem marki Nescafe Arabiana. Jako, że kawoszem nie jestem,

kawa z kardamonem

kawa z kardamonem

 

spróbowałam tylko tego nietypowego napoju. Jako ciekawostkę smakową warto przywieźć.

korzeń yam

korzeń yam

Tuż przed wyjazdem warto zakupić któreś z niedostępnych raczej u nas owoców/warzyw np. okrę, cherymoję, rambutany, longany.
Nie polecam owoców zafoliowanych na tacce- wszystkie moje owoce cherymoi okazały się zepsute :( .

ZEA-zakupy

ZEA-zakupy

Warto także zajrzeć do występujących licznie w Dubaju sklepików Bolly Wood ( występują też pod innymi nazwami)  z rozmaitym asortymentem, począwszy od sprzętu AGD a skończywszy na kosmetykach. To taki typ sklepów „wszystko za pięć złotych”.  Wśród dominujących kiczowatych przedmiotów można znaleźć gustowne drobiazgi z arabskim akcentem.

A z plaży przytachałam trochę muszli, o niezbyt wyszukanym wyglądzie oraz rozgwiazdę, która śmierdzi rybą i prawdopodobnie wyląduje w śmietniku :) .

muszle z ZEA

muszle z ZEA

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Komentarze »

  • Krzych pisze:

    A może jakiś kotlet z tej rozgwiazdy…? ;-)

  • Mirencja (author) pisze:

    A wpadniecie na takie kotlety? :)

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: